niedziela, 17 sierpnia 2014

Newbridge Silverware

                Wakacje, wakacjami... do środy już niedaleko, jednak nadal trzeba jeszcze troszkę popracować... I w tym  właśnie miejscu chciałabym pokrótce opowiedzieć o swoim miejscu pracy.
                   Od 1934 roku czyli już od 80 lat, Newbridge Silverware słynie z projektowania i produkcji wysokiej jakości sztućców, biżuterii oraz upominków wykonywanych przez  wykwalifikowanych rzemieślników, często z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Przy czym ewolucja Newbridge Silverware od producenta srebrnych szctućców do wysokiej jakości i biżuterii i upominków jest tak niesamowita że firma uważana jest za czołową w swojej dziedzinie w całej Irlandii. Może się również pochwalić mianem jedynego w pełni zintegrowanego zakładu produkującego sztućce w Europie.
                  Newbridge Silverware to nie tylko sztućce, wielką popularnością ludzi z całego świata cieszy się M.O.S.I (Museum Of Style Icons) Muzeum Ikon Stylu, w którego kolekcji znajdują się  ubrania noszone przez Marilyn Monroe, księżną Dianę, Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, Barbarę Streisand, Tippi Hedren, Ingrid Bergman, The Beatles, Michaela Jacksona i wielu innych. Znajduje się tutaj największa znana kolekcja odzieży Audrey Hepburn na świecie, ponadto odzież noszona przez Gretę Garbo w jednym z jej 33 filmów oraz dwa stroje  które były własnością księżnej Grace i które są jedynymi strojami znajdującymi się poza Pałacem w Monaco. Kolejnymi perełkami w kolekcji są m.in. dwuczęściowy kostium z  pomarańczowej wełny noszony przez Barbrę Streisand w "Funny Girl" oraz  suknia Balenciaga stworzona przez Ave Gardner i suknia Catherine Walker z pasującym do niej bolerkiem, które zostały zaprojektowane dla księżnej Diany oraz słynna 'mała czarna' wspomnianej wcześniej Diany. Oprócz stałej kolekcji, często odbywają się dodatkowe kilkutygodniowe wystawy. Aktualnie odbywa się wystawa strojów Madonny, która będzie trwać do 15 września tego roku. 
                 Znajduje się tutaj również Silver Restauracja oferująca wyśmienite dania, przepyszne kawy i ciasta oraz miłą atmosferę.
                Newbridge Silverware jest miejscem gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wartym zaznaczenia jest również fakt iż znajduje się ono na piątym miejscu wśród najczęściej odwiedzanych, DARMOWYCH, atrakcji w Irlandii, z roczną liczbą odwiedzających sięgającą 350 tys.
                Musze szczerze przyznać, że czuje się dumna że mogę być częścią czegoś tak wielkiego :)  
Dodaję linki do strony gdzie można zobaczyć jak wygląda produkcja widelca i noża oraz odbyć wirtualną podróż po  M.O.S.I 


                                                                                                                                                       
produkcja widelca
produkcja noża                              
wirtualna podróż po M.O.S.I 

            A to coś dla fanów 'Nieustraszonego' w którym główną rolę zagrał David Hasselhoff oraz KITT oczywiście ;)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz