środa, 12 listopada 2014

'Diana, królowa serc'

                                          "I don't go by the rule book...
                                           I lead from the heart
                                           not the head"

Przez kilka ostatnich tygodni Muzeum Ikon Stylu w Newbridge Silverware miało zaszczyt wystawiać powiększoną kolekcję sukien księżnej Diany, oto kilka z nich:


Powyżej od lewej, sukienka bez ramiączek, uszyta z jedwabnej krepy w kolorze kości słoniowej i czarnego jedwabiu, z aksamitnym dołem, zaprojektowana przez Catherine Walker dla księżnej Diany, była noszona na przez nią na prywatne uroczystości.

Po prawej, jedwabna, szyfonowa suknia wieczorowa w kolorze kości słoniowej, z gorsetem zdobionym sztucznymi perłami i różowymi kryształkami, była noszona przez księżną w London Palladium w 1987  Ubiór ten był wcześniej na wystawie w Pałacu Kensington w 2002 roku.


Szmaragdowo-zielona jedwabna suknia po lewej stronie została zaprojektowana przez Catherine Walker a noszona przez księżną 11 Listopada 1993 roku na bankiecie w Dorchester Hotel, który został poprowadzony przez króla Malezji- Yang di Pertuan Agong.

Po prawej stronie, różowa jedwabna suknia Catherine Walker, zdobiona sztucznymi perłami, kryształkami i paciorkami, była noszona przez Diane podczas dwóch publicznych okazji. Po raz pierwszy podczas ponownego otwarcia teatru Savoy a następnie podczas przedstawienia La Boheme  w Londyńskim Koloseum. Obie uroczystości odbyły się jesienią 1993 roku.

        Oprócz wspomnianych wyżej strojów, można było zobaczyć także kawałek weselnego tortu, w pięknej metalowej szkatułce, był to podarunek dla gości podczas ślubu księcia Williama i Kate Middleton 29 kwietnia 2011 roku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz